Muziekgebouw | Amsterdam | Lichte dakconstructie
Om het Muziekgebouw en het BIMhuis in Amsterdam te verduurzamen, zijn er ruim 1.000 zonnepanelen op het dak geplaatst. Voordat de zonnepanelen zijn geïnstalleerd, is de dakbedekking en isolatielaag vernieuwd. Om vervolgens garantie te kunnen geven op de zonnepanelen-installatie is ons montagesysteem gebruikt.
Uitdaging
Bij dit project was er sprake van diverse dakconstructies en een turbulente wind. Zo was het overhellende stalen dak constructief te licht voor het gebruik van ballast. Het middelste dak van het Muziekgebouw en het Bimhuis was een geïsoleerd betonnen dak. Ook hier was ballast uitgesloten, maar dan vanwege de extreme windinvloed. Het 22 meter hoge gebouw staat namelijk pal naast het IJ en vindt zich in een open gebied. Daarnaast staat het Movenpick hotel pal achter het Muziekgebouw wat een turbulente wind veroorzaakt.
- Lichte dakconstructie
- Turbulente wind door achterliggend hotel
- Hoogbouw
- Open gebied (terreincategorie)
Systeemgarantie
Om systeemgarantie te kunnen geven, was het nodig om de zonnepanelen-installatie rechtstreeks te verankeren aan de dakconstructie. Daarom is ons ballastvrije en toch stormvaste montagesysteem toegepast. Op basis van projectspecifieke details (aangeleverd via ons opnameformulier) berekenen we exact hoeveel en welke dakankers er nodig zijn, maar ook welke dakbedekking we moeten toepassen op onze dakconsoles. Bij de berekening kijken we onder andere naar:
- Maximale wind- en sneeuwlast
- Windzone en terreincategorie
- Dakopbouw (isolatiesoort, dikte en soort dakbedekking)
- Maximale belasting per anker en overige installatiematerialen
BETONDAK
Het installatiebedrijf heeft bij het geïsoleerde betonnen dak onze speciale betonankers gebruikt. Aan deze ankers zijn vervolgens rvs-rozetten met exact dezelfde dakbedeking toegepast. Wil je weten hoe dat werkt? Bekijk dan de installatievideo voor betonnen dakconstructies.
- Plat dak
- Massief beton
- 10cm isolatie
- GARANTUM 470K24 bitumen
STAALDAK
Bij het geïsoleerde stalen dak zijn kantel/trapeziumankers toegepast. Deze worden rechtstreeks gefixeerd aan de stalen platen waardoor het gewicht van de installatie niet op de dakbedekking en isolatie drukt. In onze installatievideo voor stalen daken vertellen we hoe dat precies werkt.
- Plat dak
- Geprofileerde staalplaten
- 10cm isolatie
- GARANTUM 470K24 bitumen
PROJECTDETAILS
- Muziekgebouw in Den Haag
- Windzone 2
- Terreincategorie: open
- 24 meter hoog
- 1020 zonnepanelen
- In samenwerking met Energy@theoffice
- Dakconsole met bitumen dakbedekking
- Oost-west montageframe
- Zuid montageframe
“Installateur of adviseur en interesse? Neem contact op via 058 – 288 47 39 of ons contactformulier“